Zásaditá voda

Můžeme si pomoci z vnějšku, a to zásaditou vodou, která díky osmóze umí kyseliny z těla vytáhnout přímo do vody. Na tomto principu fungují termální prameny, jejichž voda je díky minerálům v nichž obsažených, taktéž zásaditá.

K tomuto potřebujeme dvě věci.

Jednou z nich je zásaditá sůl. Kupovala jsem různé drahé minerální soli, které jsou naprosto zbytečné. Při bližším prostudování složení totiž zjistíte, že hlavní složkou těchto solí je uhličitan sodný, těžká soda nebo-li soda carbona, též kalcinovaná voda a nepříliš šťastný název, soda na praní. Jedná se o sodnou sůl kyseliny uhličité. Vodný roztok je silně zásaditý. 

Ideální je v této vodě setrvat minimálně půl hodiny. Takto si vodu můžeme upravit ve vaně, vířivce nebo bazénu. Pokud někdo nemá ani jednu z těchto možností, pak je možné použít i lavor, škopek nebo nějakou nádobu, do které ponoříme chodidla.

Další nezbytnou součástí jsou pH papírky. Jediné, které se mi osvědčily jsou proužky plastové, které mají tři indikátory, aby jsme si byli jistí naměřeným pH. Co se týká elektronického pH metru, jeho nevýhodou je nutná kalibrace a já osobně nemám pocit jistoty ohledně naměřené hodnoty.

Tímto způsobem můžeme ověřovat, zda nám pH klesá, když kyseliny vystupují ven z našeho těla. PH, které potřebujeme je minimálně 8,5-9, ale i když je i o něco vyšší, tak nám to nevadí. U výše uvedené soli se nemusíme obávat, že bychom to přehnali. Takže si hlavně hlídáme, aby to nebylo málo. Pokud máme tedy nemoc z překyselení organismu nebo se potřebujeme neutralizovat, například z fyzické námahy nebo při zvýšení kyselin při detoxikaci, pak je tohle pro nás ideální a geniální možností. Taktéž je to vhodné při těhotenství, kdy kyseliny neodchází s menstruací. Při detoxikaci například může nastat situace, kdy začne tělo zadržovat kyseliny pro ředění a mohou nám v místě kloubů vznikat otoky.

Tímto Vyřešíme jednu z těchto detoxikačních krizí.    

Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme technologie, jako jsou soubory cookie, k ukládání a nebo přístupu k informacím o zařízení. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat osobní údaje. Své nastavení můžete spravovat.